ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ПЕРЕДАЧІ ТИСКУ ПРИ ВИБУХУ НАКЛАДНИХ ЗАРЯДІВ РІЗНИХ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН НА КОНТАКТІ ЗАРЯД-НЕГАБАРИТ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2007.15.85504Ключові слова:
вибухові речовини, детонаційна хвиляАнотація
Наведені розрахункові значення початкового тиску на фронті ударної хвилі, що утворюється в породі негабаритного куска під час вибухів накладних зарядів тротилу, амоніту 6ЖВ, грамоніту 79/21 і нових безтротилових вибухових речовин компалайтів ПС1, ПС2, ПС3. Для зазначених вибухових речовин визначено частку відносного тиску від детонаційної хвилі в масив негабариту.Посилання
Физика взрыва / Под ред. Л.Н.Орленко. - Изд. 3-е, перераб. - М.: Физматгиз, 2002. - Т.1. - 832с.
Поведение грунтов под действием импульсных нагрузок / А.А.Вовк, Б.В.Замышляев, Л.С.Евтерев, И.В.Белинский, А.В.Михалюк. - К.: Наукова думка, 1984. - 288с.
Ханукаев А.Н. Физические процессы при отбойке горных пород взрывом. - М.: Недра, 1974. - 224с.
Михалюк А.В. Горные породы при неравномерных динамических нагрузках. - К.: Наукова думка, 1980. - 154с.
Азаркович А.Е., Шуйфер М.И., Тихомиров А.П. Взрывные работы вблизи охраняемых объектов. - М.: Недра, 1985. - 213с.
Азаркович А.Е., Фишман Ю.А., Шуйфер М.И. Взрывная подготовка оснований гидротехнических сооружений. - М.: Энергоатомиздат, 1990. - 112с.
Ефремов Э.И., Петренко В.Д., Пастухов А.И. Прогнозирование дробления горных пород взрывом. - К.: Наукова думка, 1990. - 120с.
Sassa K., Ito J. On the relation between the strenght of a rock and pattern of breakage by blasting / Adv. Rock. Mech. Washington D.C. - 1974. - Part B. - P.1501-1505.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Anton Viktorovych Prokopenko, Ivan Andriiovych Luchko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).