КОЛИВАННЯ ОБСАДНИХ КОЛОН З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ЗАТРУБНОГО ПРОСТОРУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2003.8.96454Ключові слова:
оболонки Тимошенка, коливання колониАнотація
З використанням теорії циліндричних оболонок типу Тимошенка досліджено імпульсне осесимметричне навантаження зацементованої обсадної колони при внутрішньосвердловиннрму вибуху. Математичне моделювання коливань такої колони виконана чисельними методами. Отримано кількісна оцінка характеру коливань труби в залежності від геометричних співвідношень труби, цементного кільця і рівня навантаженняПосилання
Ловля С.А. Прострелочно-взрывные работы в скважинах. - М.: Недра, 1987. - 214 с.
Мамедов А.А. Нарушения обсадных колонн при освоении и эксплуатации скважин и способы их предотвращения. - М.: Недра, 1974. - 172 с.
Гошовский С.В. Застосування енергії вибуху в технологіях спорудження свердловин. - К.: Наук. думка, 2000. - 171 с.
Санасарян Н.Н. Вязкопластическая деформация труб при взрыве ВВ в зависимости от свойств окружающей среды // Физика горения и взрыва. - 1971. - № 4. - С. 17-21.
Луговой П.З., Лысюк Н.А. О влиянии затрубного пространства на
характер отражения взрывных волн в обсадных трубах с жидкостью // Вісник Донецького університет Сер.А.1. - 2002. - С. 114-117.
Gulyaev V. I., Melnik V. M., Yakovenko E. V. The Dynamics of the Beam on an Elastic Base under a Moving Force and Movement (Timochenko Model) // Int. Appl. Mech. - 2000. - 36, № 12. - Р. 1650-1656.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Mykola Oleksandrovych Lysiuk, Petro Zakharovych Luhovyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).